Seznam epizod podcastu Life Engineering

Můj podcast Life Engineering už navštívilo několik skvělých lidí s jedinečným příběhem. Zde najdeš seznam epizod podcastu. Můžeš si je poslechnout všechny a nebo vybrat ten, který tě nejvíce zajímá. Stačí si jen vybrat!

Seznam epizod podcastu

LE #0: Představení podcastu

Jedná se o úvodní epizodu mého podcastu, ve které představuji jeho hlavní cíl, formát a třeba taky důvody proč jsem se rozhodl podcast tvořit, nebo proč je vůbec dobré podcasty poslouchat.

LE #1: Kryštof Novák – Mistr České republiky v discgolfu pro rok 2017

Kryštof Novák - Mistr České republiky v discgolfu pro rok 2017
Kryštof Novák – Mistr České republiky v discgolfu pro rok 2017

Kryštof Novák (ig: @novakrystof) je mistr České republiky v discgolfu pro rok 2017, v tomto roce také vyhrál první discgolfovou ligu a stal se členem mezinárodního discgolfového týmu Discmania. Kryštof je rovněž dvojnásobný více mistr střední Evropy v discgolfu a tímto sportem jednoduše žije. A to jak sportovně tak i pracovně.

LE #2: Jakub Jarolím – Mistr světa v plavání s ploutvemi

Jakub Jarolím se od třetí třídy základní školy věnuje plavání s ploutvemi. Od té doby se v roce 2013 stal mistrem světa v plavání se dvěma ploutvemi na 50 metrů (tzv. bifins – BF), v roce 2014 získal titul dvojnásobného mistra Evropy a v roce 2016 byl držitelem světového rekordu. Za svůj největší úspěch pak považuje 2. a 3. místo na světových hrách v polské Wroclawi.

LE #3: Aleš Pospíšil – European Coffee Trip

Aleš Pospíšil společně se svým kolegou Radkem Nožičkou založil v roce 2014 online magazín o výběrové kávě s názvem European Coffee Trip. Díky svému magazínu procestovali více jak 40 měst Evropy, ve kterých navštívili nespočetné množství kaváren a poznali mnoho zajímavých lidí. Podívali se na několik kávových farem (BrazílieTanzánie, Honduras) a navštívili mnoho baristických soutěží. To všechno pečlivě zaznamenávají na svých stejnojmenných internetových stránkách, youtube kanále a instagramu. Díky tomu tak vzniká jedinečná encyklopedie o výběrové kávě, kterou může využít naprosto každý.

LE #4: Miloš Nykodým – Několikanásobný mistr České republiky v orientačním běhu

Miloš Nykodým – reprezentant a několikanásobný mistr České republiky v orientačním běhu

Miloš Nykodým (IG: @dym9005) se od malička věnuje orientačnímu běhu. Aktivně začal trénovat kolem svých 14 let a od té doby získal několik titulů mistra České republiky a stal se rovněž reprezentantem naší země. Za svůj největší dosavadní úspěch považuje 4. místo ve štafetách na mistrovství světa 2017, na kterém vyhrál svůj úsek a velice tak přispěl svému týmu k celkovému 4. místu. Miloš Nykodým je také jeden z těch lidí, kteří jsou neskutečně zapálení pro to, co dělají a bavit se s takovým člověkem je vždy skvělý zážitek právě proto, že není úplně jednoduché v dnešní době někoho takového jen tak potkat. Moc si vážím času, který Miloš mému podcastu věnoval a věřím, že se máte na co těšit.

LE #5: Radim Jeník – Jak se nenechat porazit, poučit se a začít budovat

Radim Jeník – Zakladatel firem englishjob.cz a kandidato.cz

Radim Jeník je zakladatel firem englishjob.cz a kandidato.cz. Dříve, než se svým podnikáním začal, se vydal za prací do zahraniční a to konkrétně do Anglie. Bohužel Radim neměl, co se práce v Anglii týče, úplně štěstí. Dostal se k nesprávným lidem a zažil si tam své. Co přesně se stalo, se dozvíte v podcastu. Co je však podstatné, je fakt, že se z toho Radim dostal a své zkušenosti využil tím nejlepším možným způsobem. Já jsem si z našeho rozhovoru odnesl hlavně to, že i když život dává člověku opravdu zabrat, tak se nesmí vzdát. Musí zatnout zuby, bojovat a bořit jednu překážku za druhou. To „vítězství“ přijde, jen třeba za trochu delší dobu.

LE #6: Ondřej Švirák – Jak uběhnout 26 ultra maratonů ve 26 zemích za jeden rok

Ondřej Švirák
Ondřej Švirák

Ondřej Švirák se věnuje orientačnímu běhu a ultra maratonům, dělá průvodce pro brněnský Expedition Club a do toho ještě píše svůj blog. V minulém roce 2017 si dal Ondra výzvu, že uběhne 26 ultra maratonů ve 26 zemích za jeden rok a i přes veškeré nesnáze, které jej při tom potkaly, se mu to doopravdy povedlo. Každý svůj výběh Ondra pečlivě zaznamenával na své stránce, kterou tomuto projektu věnoval – 26ultra.

LE #7: Dan Tržil – Proč se nebát tvořit, aneb jak vznikal podcast Proti Proudu

Dan Tržil
Dan Tržil

Dan Tržil je tvůrce jednoho z nejznámějších českých podcastů Proti Proudu a nově teď spustil další český podcast s názvem Na vlně podnikání. Krom svých dvou podcastů Dan produkuje i podcasty pro firmy, jako například Red Bull. Beze sporu lze říci, že právě Dan má největší podíl na rozšíření podcastů u nás, za což mu patří mé velké díky. Poslechněte si tento podcast, ve kterém se s Danem bavím o tom, jak začínal a že rozhodně není potřeba čekat na ten správný čas, mít to nejlepší vybavení či úplně všechny znalosti. Probírali jsme také téma úspěchu a co je důležité pro to, aby člověk měl co největší šanci uspět, nebo proč si Dan myslí, že si u nás v České republice určitě nemáme na co stěžovat a máme se tu dobře.

LE #8: Tom Kubizňák – Proč je dobré mít otevřenou mysl a pořádně se dívat kolem sebe

Tom Kubizňák

Tom Kubizňák je dramaturg na televizní stanici Prima Cool. Před tím se Tomovi podařilo vytvořit úplně novou televizní stanici pro děti s názvem Tuty.tv. Dále také pracoval pro Óčko TV a televizi Nova. Je tedy jasné, že má bohaté zkušenosti v oblasti televizních médií. V případě, že se ptáte proč jsem Toma oslovil, tak je to naprosto jednoduché. S Tomem se známe už od střední školy a vždy jsem na něm obdivoval to, jak si dokáže jít za tím co chce a jak si sám dokáže tvořit vlastní cestu. Na náš rozhovor jsem se opravdu těšil a musím říct, že dopadl ještě lépe než jsem čekal. Tom má poměrně jedinečný pohled na svět a myslím, že jsme se v našem povídání několikrát dostali opravdu do hloubky.


Mým cílem je vytvořit celkem 12 epizod pro první sérii, přičemž první bude úvodní a poslední bude takový highlight všech dílů z první série.